Witam was wszystkich. Dziś niestety nie na temat komputerów napiszę.

Dziś około godziny dziewiątej rano, rozbił się samolot Tu-154 w drodze do lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie znajdował się prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, a także z całą elitą polityczną Polski. Na pokładzie samolotu było 88 osób. Nikt nie przeżył.

Były trudne warunki atmosferyczne. Prawdopodobnie samolot zachaczył skrzydłem o drzewo bądź ziemię, spadł potem się zapalił. Nastąpiła eksplozja.

Samolot był sprawny.

Pilotom doradzano lądowanie w Mińsku, ale piloci zdecydowali się , że jednak wylądują w Smoleńsku.  Piloci krążyli nad lotniskiem około dwóch godzin.  Podjęli kilka prób lądowania, ale nie udało się.

Zgodnie z konstytucją, obowiązki prezydenta przejął marszałek sejmu Bronisław Komorowski.  W ciągu 2 tygodni, ma rozpisać wybory, które mają się odbyć max po 60 dnia od wydania decyzji o wyborach.

Ogłoszono żałobę narodową na tydzień.

Znaleziono już jedną czarną skrzynię, która na pewno pomoże wyjaśnić sprawę katastrofy.

Polska traciła wiele osobistości. Pan prezydent, kilku generałów, posłów, senatorów oraz biskupa. Nie wiele z nas wyobraża sobie co dalej. Trzeba będzie przeprowadzić kampanię wyborczą, wybory i iść dalej przez życie…